Znakowana trasa rowerowa z Mechowa do Jastrzębiej Góry tzw. Mechowianka
Trasa rozwidla się w Puszczy Darzlubskiej za Mechowem w kierunku Starzyna i Starzyńskiego Dworu, a łączy się w Radoszewie i dalej wiedzie przez Parszkowo, Kaczyniec, Czarny Młyn do Jastrzębiej Góry.
Warto zobaczyć po drodze: Rezerwat Przyrody Bielawskie Błota. Interesujące rekreacyjnie są także szlaki krawędzią Kępy Puckiej i Swarzewskiej. Mało znane dukty leśne to równie ciekawa i ekscytująca propozycja.
Rumia – Reda – Wejherowo
Trasa liczy 31km i prowadzi od Rumi (stacja PKP, pętla autobusowa), poprzez Redę do Wejherowa i kończy się w Warszkowie. Miejscami oraz atrakcjami wartymi zobaczenia są: kaktusiarnia państwa Hinz (Rumia, ul. Partyzantów największa w Europie kolekcja kaktusów, agaw, wilczomleczy, składająca się z ponad 6,5tys. różnych gatunków i odmian), Aleja Brzozowa, Aleja Lipowa, ścieżka przyrodniczo-leśna, prowadząca wzdłuż wijącej się rzeki Redy, pomnik przyrody buk zwyczajny czerwonolistny (Warszkowo).
Wielka Droga Kalwaryjska – Wejherowo
Trasa liczy 6km i prowadzi głównie przez kalwaryjskie wzgórza. Początek trasy znajduje się przy Harcerskiej Bazie Obozowej Cedron. Dalej biegnie poprzez Wzgórza Trzech Krzyży (zespół kaplic), byłą strzelnicę kurkowego bractwa strzeleckiego, II i I staw Pętkowickiej Strugi (uroczysko przyrodnicze, na trasie głazy narzutowe – pomniki przyrody), Wzgórze Wolności (najwyższe wzniesienie w okolicy – 112 m n.p.m., porośnięte starodrzewem bukowym, trzy kaplice kalwarii, w tym znacząca kaplica Kajfasza), rozwidlenie na drodze do Ustarbowa, plac leśny przy zdroju Srebrnej Strugi (różnorodna architektura okolicznych kaplic Drogi Krzyżowej), ulicę Sportową przy czterorzędowej alei buków oraz przy kaplicy Heroda, skrzyżowanie Drogi Krzyżowej z saneczkową aż z powrotem do Harcerskiej Bazy Cedron.